Minuni Maica Domnului

Noutăți > Minuni Maica Domnului
26 OCT

Maica Domnului a început să facă minuni la Montecatini Terme

Maica Domnului a început să facă minuni la Montecatini Terme Icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Hadâmbu îi cheamă pe toţi românii credincioşi şi evalvioşi să înalţe rugăciuni în Biserica Ortodoxă „Sfânta Pelaghia” - Montecatini Terme. O româncă originară din Brăila a venit astăzi, 26 octombrie 2016, la bisercă şi a mărturisit că a visat icoana făcătoare de minuni de la Hadâmbu. „Am visat că o icoană a Maicii Domnului cu o putere mare se află la Montecatini Terme. Am căutat pe internet şi am văzut că se află în biserica Sfintei Pelaghia din Montecatini Terme, despre care nu ştiam până în prezent că există. Din moment ce am visat Sfânta Icoană, am dorit să ajung la biserică să mă rog. Când am ajuns în biserică, am început să plâng pentru că icoana Maicii Domnului era exact cea care mi s-a arătat în vis, de la Mănăstirea Hadâmbu”, a mărturisit cu lacrimi în ochi Daniela. Credincioşii care au venit la biserică au spus că în seara venirii sfintei icoane, la ora 18:53, în zona Toscana a avut loc un cutremur de 3,9 grade. „Prezenţa icoanei Maicii Domnului la Montecatini Terme a fost însoţită de un cutremur. Ştie Dumnezeu de ce a îngăduit acest cutremur şi nu dorim să interpretăm în niciun fel acest fenomen. Pot doar să spun că la ora când acesta s-a produs noi săvârşeam Acatistul icoanei făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Hadâmbu. Ne rugăm Maicii Domnului să ne ajute şi să ne întărească pe calea mântuirii”, a spus pr. paroh Matei Tulan.

Constantin Ciofu