Program Liturgic

Acasa > Program Liturgic

Program Liturgic:


  • Luni
  • Marți
  • Miercuri
  • Joi
  • Vineri
  • Sambata
  • Duminica
Ora Slujba
07:30 Acatistul Sfinţilor Arhangheli Mihail și Gavriil
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
07:30 Acatistul Sfântului Ioan Botezatorul
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
07:30 Acatistul Acoperământului Maicii Domnului
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
07:30 Acatistul Sfântului Ierarh Nicolae
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
07:30 Acatistul Înălţării Sfintei Cruci
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
07:30 Acatistul Bunei Vestiri
08:00 Ceasul 3 şi 6, Sfânta Liturghie și parastasul pentru cei adormiți
10:00 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
18:00 Vecernia mare unită cu Litia
20:00 Taina Sfântului Maslu
24:00 Utrenia şi Ceasul I
Ora Slujba
08:00 Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos
09:00 Ceasul 3 şi 6 şi Sfânta Liturghie
10:00 - 11:30 Acatistul Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu
14:00 Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul (în faţa icoanei sfântului din paraclisul aflat în incinta mănăstirii)
16:00 Ceasul 9, Vecernia, Paraclisul Maicii Domnului şi Pavecerniţa mică
24:00 Mezonoptica, Utrenia şi Ceasul I